Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Dönem Tartışması

+3
Marius Dietrich
Nathalie Claville
Grace Daniels
7 posters
YazarMesaj
Grace Daniels

Mücadele Tarafı : Tarafsız

Dönem Tartışması Empty
MesajKonu: Dönem Tartışması   Dönem Tartışması EmptyPtsi Mayıs 24, 2010 8:03 am

Diğer başlık daha çok kurallar için yer alıyor, yorumları buraya alalım ve benim de söyleyeceklerim var adminler burayı okuyorsa, ayrıca profesörlere de sormak ve görüşlerini almak istiyorum. Birkaç sorunumuz var.

1. Dönem uzunluğu: Sadece öğrenciler değil Profesörler de şikayetçi bu durumdan. 1 ay olsun hemen bitsin, hemen sınıf atlayalım diye arkamızdan atlı kovalar gibi rp yapıyoruz. Doğrudur uzun olunca da sakız gbi süner, bitmez falan da en azından 1.5 ay dönem olsun diye talep ediyorum. Hem kaliteli uzun rp isteyip hem de hayatımız yok gibi bunu yapmamızı beklemek saçma, profesör olarak da öğrenci olarak da müdür olarak da söylüyorum.

2. Bu aslında dönem uzunluğuyla ilişkili bir durum. Dersler ve sayıları. Bu konuda da herkesin farklı bir bakış açısı var ve adminler ben bunu diyorum doğrudur derse bir şey diyemeyiz. Ama soruyorum, okul müdür olarak. Şimdiki sistem iyi midir? Zorunlu ve seçmeli ders sistemi nasıldır?
Nathalie Claville
Müdire Yardımcısı, İksir Profesörü
Müdire Yardımcısı, İksir Profesörü
Nathalie Claville

Mücadele Tarafı : Karanlık
RP Sevgilisi : Eugene Claville ile evli.
Belirgin Özellikleri : Kararlı ve asabi.

Dönem Tartışması Empty
MesajKonu: Geri: Dönem Tartışması   Dönem Tartışması EmptyPtsi Mayıs 24, 2010 8:45 am

Dönem uzatılabileceği gibi, profesörler de iki dersle sınırlandırılmalı bence. Üç ya da dört ders gerçekten çok fazla. Zorunlu ve seçmeli ders sisteminin de yararlı olduğunu düşünmüyorum. Öğrenciler istedikleri herhangi üç ya da dört dersi seçerek sınıfı geçebilirse herkes için daha iyi olacak bence. Sınıfta kaldığı için devam etmek istemeyen öğrenciler var.
https://imperio-rpg.yetkin-forum.com/kunye-f20/nathalie-rousseau-
Marius Dietrich
Vampir
Vampir
Marius Dietrich

Mücadele Tarafı : Can + Make love not war *-*
RP Sevgilisi : Gökyüzünde yalnız gezen yıldızlar, tırınırırım.
Belirgin Özellikleri : Geçse de gençlik çağım (tırınım tırınım tırınım) boş kalsa da kucağım (tırınım tırınım tırınım) sözümü tutacağım (tırınırınırınırırırım) adını anmayacağım (tırnırınım!)

Dönem Tartışması Empty
MesajKonu: Geri: Dönem Tartışması   Dönem Tartışması EmptyPtsi Mayıs 24, 2010 9:04 am

Denize tamamen katılıyorum. Zorunluluk sistemi kaldırılmalı. Öğrenci sadece seçtiği derslerden sorumlu olmalı. Eğer kayıt olduğu derslere girip girmemesi de tamamen onun sorunu olur böylece. 2 ders olayı da hem mantıklı, hem de yeterli. Bunu sadece bir ders uzatmak bile çekilmez halke getirebiliyor, tadında bırakalım. Dönem olayına gelince, bir ay gerçeken kısa. Aynı şekilde hem profesörler hem de öğrenciler olarak yetişmekte zorlanıyoruz, ki bir çoğumuzun okul dışı karakterleri de var, onlarla da ilgilenmemiz gerekiyor. Altı haftanın bu işe tamamen uyacağını düşünüyorum.
https://imperio-rpg.yetkin-forum.com/kunye-f20/mon-kabaret-ma-vie
Rémi F. Louvard
Büyücü
Büyücü
Rémi F. Louvard

Mücadele Tarafı : Barış.
RP Sevgilisi : Heather.

Dönem Tartışması Empty
MesajKonu: Geri: Dönem Tartışması   Dönem Tartışması EmptyPtsi Mayıs 24, 2010 9:23 am

Evet, fikrimi daha önce belirtmiştim zaten bu konuda. Dönem biraz uzatılmalı, zorunlu seçmeli ders olayı ortadan kaldırılmalı ve ders sayısı iki ile sabit kalmalı. Herkes için ideal olur hem.

Bir de mümkün müdür bilmiyorum ama site içindeki tüm öğrencilerin listesi çıkarılmalı diye düşünüyorum. Örneğin altıncı sınıfta dört öğrenci var ve aktif olmuyorlar. Yine de bu öğrenciler kontenjanı dolduruyor ve yeni öğrenci olanlar hep küçük sınıflara atanıyor. Bir çok üye küçük karakter ile oynamaktan zevk almıyor ve karakteri bırakıyor. Veya bunun gibi olaylar yaşanıyor. Buna bir dur denebilir mi acaba?
https://imperio-rpg.yetkin-forum.com/kunye-f20/remilouvard-t1377.
Rocio Seinfeld
Sihirli Yaratıkların Bakımı Profesörü
Sihirli Yaratıkların Bakımı Profesörü

Mücadele Tarafı : 1

Dönem Tartışması Empty
MesajKonu: Geri: Dönem Tartışması   Dönem Tartışması EmptySalı Mayıs 25, 2010 5:47 am

Benim düşüncem de dönemlerin çok kısa olduğu yönünde. Bir ay içerisine sıkıştırılan iki ders öğrencileri de profesörleri de çok yoruyor. Özellikle gerçek hayatımızd asıkışık olduğumuz sınav zamanlarında. Mesela benim yetiştirmem gereken onun üstünde rp var ve sınav haftasındayım. birçok kişi de benimle aynı durumda. Daha uzun süre verilirse daha rahat yetiştirebilir diye düşünüyorum.

Zorunlu-seçmeli konusunda diğerlerine katılıyorum. Yani öğrenci istediği derslere girip sınıfını geçebilmeli bence.

Can'ın liste işi de çok mantıklı geldi bana. zaten isteyen öğrenciler küçük sınıf oluyor veya NPC kullanabiliyoruz. O yüzden herkese elimizdeki şartlarda istediğini vermeye çalışsak daha çok zevk alırız işimizden.
Maya Rose Aiden
Tılsım Profesörü
Tılsım Profesörü
Maya Rose Aiden

Mücadele Tarafı : Karanlık... mı acaba?
RP Sevgilisi : ayzek dı idiot
Belirgin Özellikleri : Tırmalar

Dönem Tartışması Empty
MesajKonu: Geri: Dönem Tartışması   Dönem Tartışması EmptySalı Mayıs 25, 2010 6:12 am

Meslek sistemine değinmek istiyorum, ikinci konuyla bağlantılı olarak. Bazı meslekler 4-5 ders gerektiriyor rehbere göre. Tamam, bazı mesleklerin daha ağır olması elbete mantıklı bir seherbazla dükkan sahibi aynı olamaz ama rp dışını da düşünürsek, zaten dersleri yetiştiremeyen, ders dışına zaman bulamayan öğrencinin bu kadar çok dersi birden alıp bir de bunların yarısını O yarısını B U falan getirmesi biraz zor.

Dönem uzunluğuna gelince, daha önce çok uzun süre devam etmiş, uzunca bir süre karakter mezun etmiş bir sitede yaklaşık 2.5 ay dönem, 15 gün veya 1 hafta tam hatırlamıyorum tatil olurdu. Hem okul zamanlarını rahat rahat yazardık hem de tatil zamanlarını. Kimse yavaş diye de sıkılıp da gitmedi. Orada da 2-3 ders verilirdi. Bildiğim tek örnek olduğundan değinmek istedim.

Aktif olmayan öğrencilerin çıkarılması konusuna katılıyorum. Ha sınav dönemimdi şeklinde geri dönen adam zaten geri alınır diye düşünüyorum. Bunun yanında diğer bir bakış açısına da değinmek istiyorum. Rakip binanın puanını düşürme amaçlı karakter alanlar çıkabilir, çıkmış zamanında. Derse yazılıp girmiyor, evet. Bunların önüne de geçilmiş olunur bu şekilde.
Alexander Calanthia

Mücadele Tarafı : ...
RP Sevgilisi : Phaedra Calabrial

Dönem Tartışması Empty
MesajKonu: Geri: Dönem Tartışması   Dönem Tartışması EmptyCuma Mayıs 28, 2010 1:58 pm

Bir dönem boyunca verilen ders sayısının iki olmasına ve dönemin uzatılması konusuna kesinlikle katılıyorum. İnsanların giremediği zamanlar oluyor ve zaten ders rplerine zar zor yazarken bir dönemde 3-4 ders yazmanın bir mantığı yok. Bunun bir de ders dışında kurgu rpleri var sonuçta.

Ayrıca dönem ortasında birkaç tatil olması gerekiyor. En azından noel tatili için bir hafta gibi bir zaman ayırabilineceğini düşünüyorum. Okulda kalanlar için noel partisi de düzenlenebilir böylece.
Maya Rose Aiden
Tılsım Profesörü
Tılsım Profesörü
Maya Rose Aiden

Mücadele Tarafı : Karanlık... mı acaba?
RP Sevgilisi : ayzek dı idiot
Belirgin Özellikleri : Tırmalar

Dönem Tartışması Empty
MesajKonu: Geri: Dönem Tartışması   Dönem Tartışması EmptyPaz Haz. 13, 2010 12:15 pm

Sonuç?

Dönem Tartışması
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Puan Havuzu. (V. Dönem)
» Yeni Dönem. Kurallar. Duyurular.