Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Fikir Alışverişi

+5
Quarida Sanchez
Harley Westwood
Nadia Beauvoir
Lysander Morpheus
Mia Mollen
9 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
Mia Mollen
Kumarbaz
Kumarbaz
Mia Mollen

Mücadele Tarafı : Aydınlıkta görünüp karanlıkta oynayanlar.
RP Sevgilisi : "Var mı bana yan bakan?"
Belirgin Özellikleri : Eldivensiz boks şampiyonu.

Fikir Alışverişi Empty
MesajKonu: Fikir Alışverişi   Fikir Alışverişi EmptyC.tesi Mayıs 22, 2010 12:09 pm

Arkadaşlar bina başkanları belli olduğuna göre rpleri arttırmak ve ilginç kurgular yaratmak adına fikir alış verişi yapılabileceğine karar getirdik. Binalar arası nasıl rpler olabilir? Aktivite olarak neler yapabiliriz? Rol oyunlarını geliştirmek için hangi yollara başvurmalı, binaları nasıl dahil etmeliyiz?
Ben binalar arasındaki zıtlaşmaları kurgusal anlamda kullanabileceğimizi falan düşündüm.
Fikirleri bekliyorum. (:
https://imperio-rpg.yetkin-forum.com/kunye-f20/mia-mollen-t378.ht
Lysander Morpheus
Karanlık Lord
Karanlık Lord
Lysander Morpheus

Mücadele Tarafı : Kendisi.
Belirgin Özellikleri : Ketum, acımasız.

Fikir Alışverişi Empty
MesajKonu: Geri: Fikir Alışverişi   Fikir Alışverişi EmptyPerş. Mayıs 27, 2010 9:58 am

Arkadaşlar, buraya katılımlarınızı bekliyoruz en kısa zamanda.
https://imperio-rpg.yetkin-forum.com
Nadia Beauvoir
Unutturma Dairesi Çalışanı & Mahkeme Kâtibi
Nadia Beauvoir

Mücadele Tarafı : Hayvanlar.
RP Sevgilisi : Jermija.

Fikir Alışverişi Empty
MesajKonu: Geri: Fikir Alışverişi   Fikir Alışverişi EmptyPerş. Mayıs 27, 2010 11:58 am

Aklıma eğlenceli bir kurgu geldi.
Diyorum ki biz(Slytherinliler) gece, gizlice Gryffindor yatakhanelerine girip her yere yılanlar bıraksak ve duvara Çapulcuları kızdıracak bir şeyler yazsak? Bence eğlenceli olabilir.
Mia Mollen
Kumarbaz
Kumarbaz
Mia Mollen

Fikir Alışverişi Empty
MesajKonu: Geri: Fikir Alışverişi   Fikir Alışverişi EmptyPerş. Mayıs 27, 2010 12:05 pm

Çapulculara haksızlık olur ^^ Bir de nasıl gireceğiniz muamma ya, girilmiyor ya Ortak Binalara.
Ama dediğin karşılıklı olabilir. Onlar da size baskın yapacakken karşılaşabilirsiniz mesela. O zaman rp koridorda da olabilir. Fikir Alışverişi Icon_biggrin
Nadia Beauvoir
Nadia Beauvoir

Fikir Alışverişi Empty
MesajKonu: Geri: Fikir Alışverişi   Fikir Alışverişi EmptyPerş. Mayıs 27, 2010 12:11 pm

Birinci sınıf bir Gryffindorluya şantaj yaparız. Ona koydururuz yılanları. =D
Harley Westwood
Purple Flame Çalışanı
Purple Flame Çalışanı

Mücadele Tarafı : .

Fikir Alışverişi Empty
MesajKonu: Geri: Fikir Alışverişi   Fikir Alışverişi EmptyPerş. Mayıs 27, 2010 1:29 pm

Yahu düşündüm de Hogsmeadede de rp yapılabilir. Hem böylece biraz daha kamuya açık bir alanda olacağı için sırf öğrenciler ve profesörler değil sokaktaki adam bile katılabilir rp'ye. ^^
Mia Mollen
Kumarbaz
Kumarbaz
Mia Mollen

Fikir Alışverişi Empty
MesajKonu: Geri: Fikir Alışverişi   Fikir Alışverişi EmptyCuma Mayıs 28, 2010 6:42 am

O zaman Slytherin-Gryffindor karmaşasında karar kıldık sanırım XD
Halka açık alan fikri hoşmuş, serbest meslek bakanlık falan da katılabilir hem. Peki konu?
Quarida Sanchez
Cadı
Cadı
Quarida Sanchez

Mücadele Tarafı : O da nesi?
RP Sevgilisi : Evde kaldı.

Fikir Alışverişi Empty
MesajKonu: Geri: Fikir Alışverişi   Fikir Alışverişi EmptyCuma Mayıs 28, 2010 6:50 am

Ben olacağımı sanmıyorum ama bizim binadan da katılmak isteyenler çıkabilir direk Gry-Sly olmasa? Anlaşmalı rol oyunlarında kurgu başlığı açarsak orada toparlanabilir, tabi önce kurgu oturtulmalı xD
https://imperio-rpg.yetkin-forum.com/kunye-f20/q-u-a-r-i-d-a-t645
Harley Westwood
Purple Flame Çalışanı
Purple Flame Çalışanı

Fikir Alışverişi Empty
MesajKonu: Geri: Fikir Alışverişi   Fikir Alışverişi EmptyCuma Mayıs 28, 2010 6:59 am

Ermm.. konu işte problem. Bu kadar öğrenci olunca insanın aklına illa ki kavga geliyor. Kavganın öyle bir nedeni olur ki insaniyet namına herkes katılır. Aklıma da en basit olarak temiz kan kirli kan çatışması geliyor.
Ya, ne bileyim ruh emiciler falan da olabilir böyle *-* Bir grup öğrenciyi sıkıştırır. Gören gelir cart curt.
Mia Mollen
Kumarbaz
Kumarbaz
Mia Mollen

Fikir Alışverişi Empty
MesajKonu: Geri: Fikir Alışverişi   Fikir Alışverişi EmptyCuma Mayıs 28, 2010 10:22 am

Hımmmm öğrenciler arasında da çıkabilir belki. Hani şey olabilir mesela, şu ölümyiyen aydınlık tarafları kavgası. O zaman binasal anlamda evrensel olur. Zaten hep merak etmişimdir "ben aydınlıktanım" "ben büyüyünce öy olacağım!" diye öğrenciler hiç kavga etmez mi diye.
Harley Westwood
Purple Flame Çalışanı
Purple Flame Çalışanı

Fikir Alışverişi Empty
MesajKonu: Geri: Fikir Alışverişi   Fikir Alışverişi EmptyCuma Mayıs 28, 2010 10:33 am

Teknik olarak etmeli zaten. Çoğu birbirine bu yüzden illet oluyor. Üniversitedeki siyasi olaylar gibi bir şey ya ^^ Bence hoş olur.
Mia Mollen
Kumarbaz
Kumarbaz
Mia Mollen

Fikir Alışverişi Empty
MesajKonu: Geri: Fikir Alışverişi   Fikir Alışverişi EmptyCuma Mayıs 28, 2010 10:57 am

Tarafsızlar da katılabilir muhtemelen. Ben tarafsızım mesela ^^
Tarafsızlar olarak biz buluruz kendimize bir kulp.
Harley Westwood
Purple Flame Çalışanı
Purple Flame Çalışanı

Fikir Alışverişi Empty
MesajKonu: Geri: Fikir Alışverişi   Fikir Alışverişi EmptyCuma Mayıs 28, 2010 12:59 pm

Hıhım. Yapmayın etmeyin hepimiz kardeşiz bu kavga ne diye havasına girenler olur. Güzel.

Bence bu rp tutar; ama sonuca vardık mı ki şimdi? Diğerleri ne diyor?
Nadia Beauvoir
Nadia Beauvoir

Fikir Alışverişi Empty
MesajKonu: Geri: Fikir Alışverişi   Fikir Alışverişi EmptyPaz Mayıs 30, 2010 3:57 am

Bence de uygun.
Ama bu rpi biraz geç faliyete soksak. Bu hafta benim 8 tane yazılım var. Lise 1 olduğum için 19 Mayısa katıldım. Sınavlar böyle son haftalara kaldı. Birim de var. Bu aralar siteyle pek ilgilenemiyorum zaten.
Georgina de Luna
Slytherin VI. Sınıf
Slytherin VI. Sınıf
Georgina de Luna

Mücadele Tarafı : Kendisi
Belirgin Özellikleri : SSS

Fikir Alışverişi Empty
MesajKonu: Geri: Fikir Alışverişi   Fikir Alışverişi EmptyPaz Mayıs 30, 2010 4:09 am

Bende yağmura katılıyorum. Ayın 10'una kadar sınavlarım var. Sonra da 15ine kadar yokum ben.
Mia Mollen
Kumarbaz
Kumarbaz
Mia Mollen

Fikir Alışverişi Empty
MesajKonu: Geri: Fikir Alışverişi   Fikir Alışverişi EmptyPaz Mayıs 30, 2010 4:55 am

Ben de 10'unda dönüyorum 1-15 arası gene yokum. Cidden ortak bir tarih ayarlamalı *-*
Harley Westwood
Purple Flame Çalışanı
Purple Flame Çalışanı

Fikir Alışverişi Empty
MesajKonu: Geri: Fikir Alışverişi   Fikir Alışverişi EmptyPaz Mayıs 30, 2010 1:23 pm

Bakınız şöyle söyleyeyim ben de lys öğrencisiyim ve ciddi manada zaman sıkıntısı çekiyorum. Dertler ortak, çileler ortak anlayacağınız. 19 ve 27 sinde sınavım var. Son bir kaç gün kendimi yırtarak çalışacak değilim zaten. Şöyle bir fikrim var. Ne dersiniz bilmem.

Okullar kapansın rp'yi öyle yapalım. Sizin de işinize gelir heralde. Zaten Selin'in 15'e kadar dayanıyor. Eh, site halkının geneli de okula gidiyor.

Biz de bu arada oturup kurgu ayarlayalım?
Nadia Beauvoir
Nadia Beauvoir

Fikir Alışverişi Empty
MesajKonu: Geri: Fikir Alışverişi   Fikir Alışverişi EmptyPtsi Mayıs 31, 2010 9:24 am

Bana uyar.
Zara Nelsova
Ravenclaw VI. Sınıf
Ravenclaw VI. Sınıf
Zara Nelsova

Mücadele Tarafı : Sinsirella.
Belirgin Özellikleri : Kendi halinde.

Fikir Alışverişi Empty
MesajKonu: Geri: Fikir Alışverişi   Fikir Alışverişi EmptyPerş. Haz. 03, 2010 7:31 am

Konudan biraz uzak kaldım uzun süredir ama artık buradayım. Rp konusuna gelincede her binanın katılabileceği ortak bir kurgu olabilir. Bu konuda birkaç şey düşündüm ama sizinkilerin yanında fazla sıradan kalıyor (:

Mesela binalardan birer öğrencinin kaybolması ya da işlenen bir cinayet sonrası öğrenciler arasında karmaşa yaşanması durumu olabilir. Yönetim duruma el atar, öğrenciler birbirine girer suçlu işlerine devam eder falan gibi. Sadece bir fikir...
Mia Mollen
Kumarbaz
Kumarbaz
Mia Mollen

Fikir Alışverişi Empty
MesajKonu: Geri: Fikir Alışverişi   Fikir Alışverişi EmptyPerş. Haz. 03, 2010 8:30 am

Ben sevdim.^^ Her şeyi beğeniyor gibi gözükebilirim ama polisiye hikayelerini hep sevmişimdir =P
Harley Westwood
Purple Flame Çalışanı
Purple Flame Çalışanı

Fikir Alışverişi Empty
MesajKonu: Geri: Fikir Alışverişi   Fikir Alışverişi EmptyCuma Haz. 04, 2010 1:07 am

Güzel ama fikrimi belirtmem gerekirse; Hogwarts'da cinayet, öğrenci kaybolması falan fazla uç noktada bir şey olmaz mı? Hele okulu denetleyen birileri varken. Gerçeğe yakın tutarsak kaparlar okulu olmadı çoğu aile çocuğunu okuldan alır. Yeni ne bileyim, belki polisiye ama etkileri daha az bir şeyler de yaratabiliriz. xD

Ne bileyim Katil Kim değil de Hırsız Kim gibi bir şeyler? Yine profesörler dahil olur, veritaserum seansları olur, bütün binaların öğrencileri birbirine girer, kimisi yapmayın dostluk kardeşlik falan der.
Jeremiah Ocean Murphy
Hufflepuff VI. Sınıf
Hufflepuff VI. Sınıf
Jeremiah Ocean Murphy

Mücadele Tarafı : Aydınlık Taraf
RP Sevgilisi : -
Belirgin Özellikleri : Haşarı, Akılcı

Fikir Alışverişi Empty
MesajKonu: Geri: Fikir Alışverişi   Fikir Alışverişi EmptyÇarş. Haz. 09, 2010 1:40 am

Uzun zamandan beri başlığa bakamıyorum. Kusura bakmayın. Haklısın Harley. Ayrıca katil falan filan bana çok Sırlar Odasını anımsattı. Ama yapılacak yada aklıma gelen şeyler şuan için kısıtlı. Tüm öğrencileri değil de belirli bir kısmı kapsayan bir RP istiyorsak Kamuya açık alanları seçmemiz daha yararlı olabilir. Örneğin bir grup iyi-kötü yanlısı okul dışı bir yerde tartışıyor olabilir. Ardından bir grup kötü adam,kurtadam,vampir (!) onlara bulaşır vesaire. Daha çok yıkıcı değil de yapıcı bir RP olur gibime geliyor. Ki en azından taş çatlasın 13 yaşındaki bir çocuğun iyidir, kötüdür, siyasettir kavramlarını çok iyi anlayabileceğini sanmıyorum. Tabii kişisine göre değişir ama en az 15 bilemedin 14 yaşında insanlar iyi kötü düşüncelerini belirtmeliler bence.

Eğer tüm öğrencileri kapsamasını istiyorsak okul içerisinde gruplar halinde bir düello yarışması kurulabilir. Elde sistem yoksa ilgili bir tane yazarız hep birlikte hatta. Öğrenciler kendi gruplarını oluşturup düelloya başvururlar. Hem grup içi ilişkileri yapıcı kılmış oluruz hem de düello sırasında kişiler uzman yönetiminde öc amaya çalışır vesaire.

Zaman olarak okulların kapanması uygundur bana da. RP'leri okulun kapandığı hafta başlatırız diyorum. Anca ondan önce grupların ayarlanması, yoksa sistemin yazılması falan gerekli. Eğer tüm öğrencileri kapsayan bir RP düşünülüyorsa ve önerdiğim uygulanacaksa biran önce adminlerle konuşup ilanlar vermeli ve grupları sıraya sokmalıyız.

Ne dersiniz?

Şimdilik aklıma bunlar geliyor. Geç katıldım aranıza, kusura bakmayın tekrar (:
https://imperio-rpg.yetkin-forum.com/kunye-f20/j-e-r-e-m-i-a-h-o-
Mia Mollen
Kumarbaz
Kumarbaz
Mia Mollen

Fikir Alışverişi Empty
MesajKonu: Geri: Fikir Alışverişi   Fikir Alışverişi EmptyÇarş. Haz. 09, 2010 10:22 am

Her seyi destekleyen pasif insan modunda gorunum yaratabilirim ama duello isi de guzel geldi ^^ Ben kaba seklini begeniyorum elbette bu fikirlerin, hepsine super diye atlama sebebim de detaylari dusunmuyor olmam herhalde. Iki fikir de hosmus, dahil olacak aktif ogrenci bulundugu taktirde daha da guzel olabilirler (:
Andreas Pennifold
Slytherin VI. Sınıf
Slytherin VI. Sınıf
Andreas Pennifold

Mücadele Tarafı : önemsemez
RP Sevgilisi : Priscilla Phédra

Fikir Alışverişi Empty
MesajKonu: Geri: Fikir Alışverişi   Fikir Alışverişi EmptyÇarş. Tem. 14, 2010 11:03 am

löleleley ben geldim
Harley Westwood
Purple Flame Çalışanı
Purple Flame Çalışanı

Fikir Alışverişi Empty
MesajKonu: Geri: Fikir Alışverişi   Fikir Alışverişi EmptyCuma Tem. 16, 2010 11:26 am

Hoşgeldiin ^^

Ee o zaman bu sezon da bi şeyler yapma çabasına girelim xD Düellolar devam eder mi?

Fikir Alışverişi
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki